Diş Estetiği Nedir, Ne Değildir?

Diş Estetiği Nedir, Ne Değildir?

Diş Estetiği Nedir, Ne Değildir?

Diş estetiği nedir zarar görmüş dişlerin yerini değiştirerek ve restore ederek geniş bir estetik izlek kapsamına kadar gelişmiştir. Günümüzün kozmetik diş hekimliği, diş beyazlatma, diş bağlama, diş renkli restorasyonlar ve dolgular, porselen veneerler, ortodonti, diş implantları ve daha fazlasını içerir. Diş hekimliğinin nasıl geliştiğini ve deneyimli bir kozmetik diş hekimi tarafından neler yapılabileceği ile şaşırabilirsiniz. Kozmetik diş hekimliği, dişlerinize ve gülüşünüze olumlu bir değişim yaratmayı amaçlayan diş hekimliğidir. Çoğu, diş beyazlatma veya kaplamalar için kozmetik diş hekimliği akla geliyor, ancak bir diş hekimi çok daha fazlasını sağlayabilir düşünün. Kalifiye, tecrübeli bir diş hekiminiz, görünümünüzü, gülüşünüzü, benlik saygınızı ve güveni geliştirmeye yardımcı olabilir. Günümüzde kozmetik diş hekimliği, kozmetik diş hekimlerinin fonksiyonel ve estetik hasta endişelerini düzeltebilecekleri yere doğru gelişmeye devam etmiştir.

Diş Estetiği Nedir ve Nasıl Diş Hekimi Seçilmelidir?

Bir kozmetik diş estetiği nedir sorusu ile diş hekimi seçmek çok önemlidir. İlk adım gülüşünüze bakıp neyi değiştirmek istediğinizi belirlemektir. Ziyaret ettiğinizde kozmetik diş hekiminizin başka endişeleri olabilir, ancak kendi dilek listenizin olması en iyisidir. Ardından aileniz ve arkadaşlarınızın tavsiyeleri için sorun. Düşündüğünüz diş hekimlerinin beceri düzeylerini değerlendirin, ardından kimlik bilgilerini ve deneyim seviyesini kontrol edin. İstişare randevunuzda, deneyim seviyeleri hakkında tekrar bilgi sormaya özen gösterin ve çalışmalarının bazı fotoğraflarını görebilirsiniz.

Diş Malzemeleri Seramik veya Porselen Diş Estetiği Nedir?

Geçtiğimiz birkaç yılda diş hekimliği alanında kullanılan materyallerde, diş fırçaları ve diş köprüleri sıçramalarla diş estetiği nedir denildiğinde gelişen büyük ilerlemeler olmuştur.1900’lerin başlarından beri seramik diş porselenini oluşturmak için kullanılmıştır. Yıllar geçtikçe, bileşikler değişti ve güç, bağlılık ve mümkün olan en doğal görünüş sağlamak için değiştirildi. Günümüz seramikleri herhangi bir dişe uyacak şekilde harmanlanabilir ve dişlerin doğal yaşlanmasına uyacak şekilde aşınma tonlarında oluşturulabilir.
Dr. Ahmet KİĞILI

Dr. Ahmet KİĞILI

Dişhekimi / Prostodonti ve Estetik Diş Hekimliği

1986 yılında başladığı Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu.
Profile Git
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident