Diş Teli Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Diş Teli Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Diş Teli Tedavisi

Teknolojinin de ilerlemesi ile diş teli tedavisi uygulamaları da artış göstermektedir. Dişlerinizde var olan çarpıklık ve yamukluk zaman içerisinde kendi kendine düzelebilmektedir. Ülkemizde genel olarak çarpık dişlerin tedavisi için en uygun tedavi yöntemi olan diş teli uygulamasında sanılanın aksine yetişkinler de yer almaktadır.Diş Teli Tedavisi Leke Ve İz Bırakır Mı?Diş teli tedavisi yalnızca çocuk yaştaki bireylere uygulanmamaktadır. Diş teli her yaştan kişiye uyum sağlayabilmektedir. Diş teli tedavisinde yaşa takılmamak son derece önemlidir. Ortodonti uzmanları diş teli tedavilerinin olumlu sonuçlar verdiğini uzun yıllardır gözler önüne sermektedir. Dişlere konumlandırılan özel teller sayesinde diş çarpıklıkları ve yamuk dişler en uygun şekilde tedavi altına alınmaktadır. Diş teli tedavisinde mühim olan tek konu bireylerin ağız bakımlarına son derece dikkat etmesidir. Diş teli herhangi bir çürümeye neden olmadığı gibi leke ve iz de bırakmamaktadır.Diş Teli Tedavisi Sonrasında Dişlerin BakımıDiş teli tedavisi sonrası dişler eski haline dönmesi çok nadirdir. Genel olarak eski haline dönen dişler pekiştirme tedavisi uygulanmamış dişlerdir. Bu noktada pekiştirme tedavileri de son derece önem kazanmaktadır. Pekiştirme tedavisi ise dişlerin iç kısmına özel olarak dizayn edilmiş bir teller yapıştırılmaktadır. Ancak tedaviyi gören hastaların düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu tedavi esnasında kullanılan teller oldukça incedir. Bu sebepten ötürü bireye ve dişlere asla zarar vermez ve bireyi rahatsız etmez.  Diş telleri bireyin fazlasıyla önde olan yahut geride olan dişleri yahut eksikliği ve diş fazlalığı sorunları bulunan kişiler için de uygundur. Çarpık, yamuk, boşluklu ve diş etine gömülü dişleri tedavi etmek için diş teli uygulamaları oldukça önemlidir.

Diş Teli Takımı Fiyatları

Dişlerinin genel görünüşünden pek haz etmeyen ve bu durumdan şikâyetçi olan kişiler için diş teli uygulaması yapılıyor. Diş teli sayesinde insanlar sahip olmak istedikleri dişlere yapılan belirli aşamalar sonucu sahip oluyorlar. Özellikle gelişen teknoloji sayesinde hemen hemen her gün birçok hastaya diş teli uygulaması yapılıyor. Kullanılan takımlardan en alternatif yolarla kadar hastalar, en kaliteli diş telini yaptırmak isterler. Bu nedenle diş hastaları diş teli takımı fiyatları hakkında genel bir bilgi almak için sürekli araştırma yaparlar. Yapılan araştırmalar sonucu hastalar uygun fiyatlara en kaliteli diş teli taktırarak kendilerini daha rahat ve en güzel dişlere kavuşmuş hissederler. Bu nedenle diş teli fiyatları konusunda en uygun fiyatlarla tedavi olmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Teli Takımı Fiyatları Nelere Göre Belirleniyor?

En güzel diş görünümüne sahip olmak isteyenler diş tellerini bir süre kullanmalıdırlar. Zamanla etkisini gösteren diş telleri, dişlerini yapısını ve çarpıklı durumunu kısa sürede sonra ortadan kaldırıyor. Özellikle çocuklar için takılan diş telleri etkisini kısa sürede gösteriyor. Yaş ne kadar çok ilerlerse diş tellerinin etkisini gösterme süresi artıyor. Bu nedenle diş teli takımı fiyatları belirlenirken birçok etkenlere bağlı olara fiyatlar sizlere sunuluyor. Diş teli takımı fiyatlarını belirleyen etkenler arasında;
 • Tedavi süresi
 • Dişlerde oluşan çapraşıklığın miktarı
 • Diş teli için kullanılan malzeme türü
 • Diş teli için kullanılan malzemenin kalitesi
 • Hastanın yaşı
gibi etkenler yer alıyor.

Kaliteli Diş Teli Takımı Fiyatları

Diş teli takımı fiyatları tellerin yapısına göre değiştiğinden farklılık gösteriyor. Ayrıca diş telleri estetik görünümü etkileyen ve etkilemeyen gibi özelliklere sahip olduğundan dolayı da fiyatları değişiyor. En kaliteli diş teline sahip olmak ve dişlerinin çapraşıklığından kurtulmak isteyenler için en ideal fiyatlar sunuluyor. Gelişen teknoloji imkânları sayesinde en kaliteli hizmeti sunarak sizlere iyi hizmeti sunan kliniğimiz, kısa sürede çözüm odaklı hizmetler sayesinde sizleri memnun ediyor. Bu nedenle diş teli fiyatları hakkında bilgi almak ve kaliteli diş teller taktırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Teli Çeşitleri

Diş teli çeşitleri günümüz teknolojisi ile birçok çeşide ayrılıyor. Her çeşit kendi içinde farklı özelliklere sahip olması ile biliniyor. Tabi ki bu anlamda uzman hekimin tavsiyeleri oldukça önem teşkil etse de buradaki en önemli detay hasta hekim ilişkisi olarak biliniyor. Diş yapısına uygun olarak tasarlanacak bir diş telinin yanı sıra hastanın da diş teli takarken kendini rahat hissetmesi ve öz güveninin yerinde olması gerekmektedir. Bu yüzden birçok diş teli çeşidi bulunuyor.

Diş Teli Çeşitleri İsimleri ve Kullanım Şekilleri

Diş teli çeşitleri olarak son yıllarda sıkça kullanılan ve en çok tercih edilen birkaç çeşitten sizlere bahsedeceğiz. Bu çeşitlerin hepsi kullanım olarak kolaylık sağlayan ve kişiye herhangi bir sorun oluşturmayan çeşitler olarak biliniyor. Bunları sıralamak gerekir ise;Metal braketler; en çok bilinen ve en çok kullanılan diş teli olarak da adlandırılan modeldir. Ayrıca en dayanıklı ve kullanışlı diş teli olarak da biliniyor.-Porselen (şeffaf) diş telleri; bir önceki diş tellerine oran ile daha az görünür estetik bakımından daha şık durması ile biliniyor.Lingual braketler; en çok yetişkin hasta grupları için tercih edilen bir çeşittir. Tedavi süreci boyunca diş telleri ön tarafta değil de arka taraftan dil kısmına yakın olarak takılmaktadır.Şeffaf plaklar bir diğer adı ile telsiz ortodonti olarak biliniyor. Dişlere takılıp çıkarılabilinen bu çeşit diş telleri uzman hekim tarafından size 2 haftalık kullanım modelleri olarak verilecektir. Son yıllarda en çok tercih edilen bu model dişlerin üzerine takılabilinen ve kesinlikle belli olmayan diş telleri olarak bilinmektedir.

Sizin İçin Hangi Diş Teli Çeşidi Uygun Olacaktır

Diş teli çeşitleri birçok çeşit olsa da buradaki en önemli detay sizin için uzmanın belirleyeceği diş teli çeşidi olmaktadır. Bu anlamda kaliteli hizmetleri ve uzman doktorları ile bilinen kliniğimiz sizlerin her türlü diş ve ağız sağlığı sorunlarına çözüm olması ile biliniyor. Bizlere ulaşarak daha detaylı bilgi alabilir randevu talep ederek ağız sağlığı problemlerinize kesin çözümler bulabilirsiniz.

Diş Teli Evreleri

Diş teli evreleri;  birçok kişinin en merak ettiği evreler olarak bilinir. Diş telinin esas amacını bilmeyen yoktur fakat biz tekrardan hatırlatmak isteriz. Diş teli ağzın içinde bulunan bozuk diş yapısının düzelmesi ve inci gibi dişlerin olmasını sağlayan önemli bir ortodonti işlemidir. Kişi ilk olarak estetik açısından düşünse de aslında bu durum diş sağlığı için de oldukça önem teşkil eden bir durumdur. Hem estetik açısından sağlam ve düzgün duruşlu dişlere sahip olmak aynı zaman da sağlıklı dişlere sahip olmak için yaptırmak oldukça önemlidir. Bu anlamda birçok kişi uzun bir süreç olduğunu ve acılı bir süreç olduğunu düşünüyor. Fakat özellikle beden sağlığımız için bu süreci sabırla atlatmalıyız.

Diş Teli Takılma ve Kullanma Evrelerinde Neler Yaşanıyor?

Diş teli evreleri ilk olarak kişinin uzman görüşü alması ile ortaya çıkıyor. Muayene edilen ağız için uzman gerçekten gerekli görür ise o zaman diş teli için gerekli tüm aşamaları hastaya direk olarak aktarmaktadır. Tedavi sürecine girecek olan hasta için öncelikle ağız içinde çürük olup olmadığı tespit edilir. Çürük tedavisi için uzman hekim ya kanal tedavisini uygun görür veya da dişin tamamen çekilmesi gerektiğini söyleyecektir. Ardından da ağız içinde bulunan dolguların sağlam olup olmadığı kontrolü yapılır sağlam olmayan tüm dolgular yeniden yapılarak dişler, diş teline hazır hale getirilir. Son olarak 20’lik diş kontrolleri röntgen cihazı ile yapılacaktır. Bu süreç uzun gibi görünse de aslında o kadar da uzun değildir.

Uzmanların Diş Teli Takılması Sürecindeki Tavsiye ve Önerileri

Diş teli evreleri genellikle şahıslara zorlu bir yol gibi görünüyor. Uzmanların çoğu bu durum için sabırlı olunması gerektiği kanaatindedir. Bu anlamda kaliteli hizmetleri ile öne çıkan kliniğimiz sizlerin tüm ağız ve diş sağlığı sorunlarına çözüm bulması ile öne çıkıyor. Alanında uzman hekimlerimiz sizlerin de taleplerini baz alarak diş sağlığınız için gereken tüm müdahaleleri yerinde ve doğru zamanda yapacaktır. Eğer sizlerde diş sağlığı için en doğru adres diyorsanız iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Diş Teli Ne Kadar Süre Takılır?

Diş teli çarpık diş sorununu ortadan kaldırmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş teli tedavisi sonrasında çarpık olan dişler hizaya girerek istenilen forma kavuşmuş olur. Sosyal yaşam ve sosyal ilişkileri olumsuz yönde etkileyen çarpık diş sorunu ancak diş teli tedavisi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Çarpık dişler sosyal ilişkileri etkilediği gibi sağlığı da olumsuz yönde etkilemektedir. Diş teli tedavisine başlayan veya başlamak isteyen kişilerin merak ettiği soruların başında ise diş teli ne kadar süre takılır sorusudur. Bu ağızda bulunan çarpık diş sayısına, yaşa, dişlerin yapısına, diş etinin yapısına göre değişebilmektedir.

Diş Teli Ne Kadar Süre Takılır Ve Zorlukları Nelerdir?

Diş teli ne kadar süre takılır sorusu tedaviye başlamayı düşünenlerin merak konusudur. Diş teli tedavisinin de elbette kendine göre bazı zorlukları vardır. Bu yüzden de tedavi olacak olan kişiler bu zorlukları ne kadar süre çekeceklerini bilmek isterler. Diş teli tedavisinin zorlukları arasından bazıları ise şunlardır;
 1. Diş telinin en kullanım zorluğudur. Özellikle ilk başta alışma sürecine kadar kişiler rahatsızlık duyabilir.
 2. Diş telinin diğer zorluğu ise görünümüdür. Görünümü yüzünde yaptırmak istemeyen kişiler olsa da bu durumun geçici bir işlem olduğu ve çarpık diş sorunun mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sorun olduğu bilinmelidir.
 3. Diş teli tedavisi olan ve diş teli takılan kişiler diş hijyenine daha fazla özen göstermelidir.
 4. Diş telleri metal seçilirse eğer görünüm olarak psikolojik etki edebilmektedir. Ancak günümüzde diş teli tedavilerinde şeffaf diş telleri kullanılmaya başlanmıştır. Bu işlem metale göre daha zordur.

Diş Teli Ne Kadar Süre Takılır Ve Hekim Seçimi Önemli Midir?

Diş teli ne kadar süre takılır sorusunun cevabını merak eden pek çok kişi bulunmaktadır. Diş teli ortalama olarak 18 ay kalmaktadır. Ancak dişlerdeki çarpıklığın derecesine, diş ve diş etinin yapısına, kişinin yaşına bağlı olarak 24 aya kadar uzayabilmektedir. Diş teli tedavisinde doğru hekim seçimi oldukça önemlidir. İşini özenle ve titizlikle yapan hekimler yardımı ile tedavi olunduğunda başarı şansı daha yüksek olmaktadır. Diş teli tedavisi için istediğiniz düzeyde kaliteli hizmeti bizlerden alabilirsiniz.

Diş Teli Ne Kadar?

Diş teli tedavisi dişlerinde çarpıklık, düzensizlik sorunu olan kişiler için uygulanmaktadır. Ciddiye alınması gereken bir sorun olan dişlerdeki çarpıklık sorunu hem görünüm olarak rahatsızlık vermekte hem de sağlığı olumsuz yönde etkilemektedir. Diş teli tedavisi olmak için hastanelere başvuran kişilerin ilk merak ettiği soru diş teli ne kadar sorusudur. Diş telleri diş telinin kalitesine, uygulanan tedavinin türüne ve zamanına, diş tedavisi verilen hastaneye göre değişebilmektedir. Diş tellerinin metal olanları olduğu gibi şeffaf malzeme ile üretilenleri de mevcuttur. Kullanılan malzeme farklı olduğu zaman fiyatta farklılaşmaktadır.

Diş Teli Fiyatları Ve Sonrasında Yaşananlar

Diş teli ne kadar ve diş teli tedavisinin süresi sorularının cevabı diş teli tedavisi olan kişinin dişlerindeki çarpıklık ve yamukluğa göre değişebilmektedir. Aynı zamanda tedavinin türü ve kullanılan malzeme, tedavinin kalitesi de fiyatta belirleyici olmaktadır. Diş teli tedavisi alan kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise sonrasında bozulma olup olmayacağıdır. Diş teli tedavisi sonrası dişlerin eski yamuk haline dönüşmemesi için bazı noktalara dikkat edilerek ek tedaviler uygulanmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır;
 1. Diş teli tedavisi sonrası aynı sorunları yaşamamak için diş telleri çıkarıldıktan sonra dişin iç tarafına ince, görünmeyen teller takılmaktadır. İç tarafa takılan bu teller görünmediği için sorun olmadığı gibi dişlerdeki çarpık sorununun yeniden oluşmasını önlemektedir.
 2. Diş telleri çıkarıldıktan sonra geceleri dişlere yerleştirilmek içim kalıplar verilmektedir. Şeffaf ve hafif olan bu kalıplar kullanılarak dişlerin yeniden çarpık olma ihtimali azaltılmaktadır.
 3. Düzenli olarak 3 veya 6 ayda bir doktor kontrolü sağlanarak sorunun oluşumu engellenebilmektedir.

Diş Teli İçin Doktor Seçimi

Dişlerdeki çarpıklığın giderilmesi için uygulanan diş teli tedavisinde doktor seçimi önemlidir. Profesyonel eller ile kaliteli malzemenin buluştuğu diş teli tedavilerinde sonuç daha başarılı olmaktadır. Diş teli tedavisi olanların merak ettiği diş teli ne kadar sorusunun yanıtı ise doktor kalitesine, malzeme kalitesine, tedavinin süresine göre değişmektedir. En kaliteli tedaviyi en uygun fiyatlar ile sağlamak için bizlere ulaşabilir, gerekli hizmet ve tedaviyi bizlerden alabilirsiniz.

Diş Teli Bakımı

Diş teli bakımı; ağız ve diş sağlığı için oldukça önemli bir unsurdur. Sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak istiyorsanız bu anlamda düzenli olarak bakımınızı evde ve ya da uzman tarafından yapılması gerekiyor. Birçok kişi bu anlamda zorlandığını veya da unuttuğu için yapmadıklarını dile getiriyor. Bilmenizi isteriz ki diş teli bakımını zamanında ve yerinde yapmalısınız ki uzun yıllar daha sağlıklı ağza sahip olasınız. Bu anlamda diş teli bakımı için birçok yöntem bulunuyor. Bunları yapmayı başardığınız taktirde gülüşlerinizin de daha anlamlı olduğunu göreceksiniz.

Diş Teli Bakımında Önemli ve Dikkat edilmesi Gereken unsurlar

Diş teli bakımı için en önemli detay hiç şüphe yok ki diş teli kullanan kişinin her daim yanında diş fırçası bulundurması olacaktır. Yenilen yemekler veya da kafeinli içecekler diş taşı ve tartar oluşumunda büyük rol oynar bu yüzden kişi sürekli olarak yanında diş fırçası bulundurmalı ve fırçalamalıdır. Yine diş teli kullanan kişinin ağız bakım sularından da faydalanması gerekiyor. Ayrıca kişinin kullanmış olduğu diş macunu da burada önem teşkil eden durumlar arasında yer alır. Herhangi bir özelliği olmayan ve da dişlerin temizlenmesine destek vermeyen hiçbir diş macunu diş ve diş teli temizliğini sağlayamayacaktır. Diş macunun doğru ve kaliteli olması da bu anlamda oldukça önemli bir detay olarak biliniyor.

Diş Teli Kullanımı ve Diş Teli Olan Kişiler Dişlerini Nasıl Fırçalamalıdır?

Diş teli bakımı için birçok kişi tereddütte giriyor. Aslına bakarsanız doğru araç ve doğru yöntemleri yaptığınız süre boyunca herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Diş fırçası tercihi yaparken en dikkat etmeniz gereken detay doğru fırça tercihi yapmanız olacaktır. Bu anlamda uzmanları özellikle yumuşak başlı fırçalar ile diş temizliğinin yapılmasını öneriyor. Şarjlı diş fırçalarının orta derecede ayada kullanmak da bu anlamda yeterli görülmektedir. Bu konular ve diş sağlığınız için daha fazla bilgi almak ve daha sağlıklı ağza sahip olmak için bizler ile iletişime geçebilir veya da randevu alarak hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Diş Estetik Ameliyatı

Kişilerin estetik amacı ile en fazla tedavi olduğu bölgeleri dişleri olmaktadır. Dişlerin işlevi bir o kadar önemli olduğu kadar aynı zamanda görünümleri de önemlidir. Bu nedenle dişlerinde estetik görüntü bozukluğu olduğunu düşünene kişiler en kısa sürede dişleri için en ideal ağız ve diş sağlığı merkezini ve diş hekimini araştırmaya başlarlar. Şuan da yapmış olduğunuz araştırma sonucunda sitemizde yer alıyorsunuz. Öncelikle diş estetik ameliyatı konusunda doğru yerde bulunduğunuzu ve artık araştırma yapmanıza gerek kalmadığını söyleyebilirsiniz. Yıllardır yapmış olduğumuz işimizde, profesyonel diş hekimleri ile çalışıyor en teknolojik aletler ile size en kaliteli hizmeti sunuyoruz.

En Başarılı Diş Estetik Ameliyatı

Diş estetik ameliyatı birbirinden farklı alanlarda yapıldığı için uzmanlarımız arasından tercihinizi yaparak sizin için en ideal olan diş ameliyatınızı olabilirsiniz. En tecrübeli diş hekimleri ile çalıştığımız için estetik ameliyat sonucunda mutlu olan müşterilerimizi buradan ağırlıyor ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Dişinizde yer alan her türlü estetik soruna karşı diş hekimlerimizin geliştirdiği bir çözüm bulunmaktadır. En teknolojik sistemlerin ve uygulamaların kullanıldığı merkezimizde dişleriniz için ilk olarak en ideal estetik görünüm elde edilir. Bu estetik görünüm ile dişlerin ameliyat sonrası nasıl görüneceği size resimler halinde gösterilir. Farklı ameliyat teknikleri kullanılarak tasarlanan bu görünümler arasından hangi ameliyat uygulamasını kendinize uygun görürseniz o uygulamayı yapmak için diş hekimimiz size bir randevu günü belirler.

Diş Estetik Ameliyatı Sonrası

Diş hekimlerimiz diş estetik ameliyatı işlemini başarılı bir şekilde yerine getirdikten sonra sizi kontrole ve izlemeye alır. Bu sayede diş ameliyatınız bitmiş olsa dahi sorularınız ve sorunlarınız için hemen bizler ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. En başarılı ve kaliteli diş estetik ameliyatları için hemen online randevu talep edebilirsiniz.

Diş Teli Lastiği Nasıl Takılır?

Dişlerimiz insanların günlük hayatta en çok kullandığı vücut kısımlarının başında gelmektedir. Dişlerimiz sayesinde besinlerin tüketimi mümkün olabilmekte ve daha birçok temel ihtiyacımız hiçbir şekilde aksamadan yerine getirilebilmektedir. Dişlerimiz bebeklik dönemimizde süt dişleri olarak çıkmakta ve yerini hayatımızın geri kalanında ağzımızda durmak üzere kalıcı dişlere bırakmaktadır. Kalıcı dişlerin de ağızdan düşmesi durumunda bireylerde herhangi bir şekilde yeni dişlerin çıkması mümkün olmayacak, bireyin ağzında eksik dişlerin olması durumu vuku bulacaktır. Bu sebep ile dişlerin, özellikle de kalıcı dişlerin bakımı meselesi oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kimi durumlarda genetik sebeplerden ötürü bireylerin ağız yapısı neticesinde dişler istenildiği gibi düz ve düzenli bir şekilde çıkmamaktadır. Bu gibi durumlarda kliniğimizde bulunan profesyonel hekimler tarafından diş teli tedavisi uygun bir şekilde ağzınıza uygulanmaktadır. Bu tedavi ile birlikte bir tel dişlerinize tutturulmaktadır. Özel durumlarda ise tedavinin daha başarılı bir şekilde sonuçlanması ve daha rahat bir şekilde tel ile yaşanabilmesi için diş teli lastiği nasıl takılır tedavisi uygulanmaktadır.

Diş Teli Lastiği Nasıl Takılır Sorusu İçin Uzman Hekimlerimize Başvurun

Kliniğimizde çalışan alanında uzman hekimlerimiz sayesinde diş teli lastiği nasıl takılır sorusu oldukça kolay bir şekilde çözümlenebilmektedir. Diş teli lastiği takmak için siz de uzman hekimlerimize başvurabilirsiniz. Diş teli lastiği genellikle daha çok özel durumlarda kullanılmakta, tel tedavisinin başarısının artması ve bireyin teller ile daha rahat bir şekilde yaşayabilmesini sağlamaktadır.

Diş Teli Lastiği Nasıl Takılır Sorusunun En Doğru Cevabı

Diş teli lastiği nasıl takılır konusunda her türlü sorularınız için kliniğimizin internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Her türlü doğru bilgiyi internet sitemiz üzerinden elde edebilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Dişlerinin genel görünümünden memnun olmayanlar için gelişen teknolojik imkanlar sayesinde diş teli takılıyor. Özellikle dişlerinin eğriliklerinden, çapraşıklığından memnun olmayanların en çok tercih ettikleri diş telleri arasında şeffaf diş telleri bulunuyor. Şeffaf diş teli, görünmez özelliğinden ve dişleri en güzel görünüme ulaştırdığından dolayı tercih ediliyor. Bu nedenle diş bozukluklarını en iyi şekilde düzelten tedaviler arasında yer alıyor. Böylece dişlerine şeffaf diş teli taktırmak isteyenler en uygun fiyatları sunan merkezleri tercih ediyorlar. Bu merkezler hakkında bilgi almak için sürekli araştırmalar yapıyorlar. Şeffaf diş teli fiyatları hakkında sizde gerekli bilgileri almak ve hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız dilediğiniz zaman bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları Nelere Göre Değişiyor?

Görünmez olarak nitelendirilen ve en güzel diş görünümünü sağlayan şeffaf diş telleri, fiyat açısından kullanıldığı çeşide göre değişiyor. Şeffaf diş teli fiyatları 3 diş telinin özelliğine göre farklılık gösteriyor. Uygulanan görünmez 3 şeffaf tel dişler;
 • Lingual ortodonti
 • Şeffaf braket
 • Şeffaf plak
bulunuyor. Her ne kadar en yaygın olanı şeffaf plak olarak bilinse de diğer iki diş telleri dişleri güzel bir görünüme kavuşturuyor. Böylece diş sağlığınızı en güzel şekilde koruyacaksınız. Sizde şeffaf diş tellerinden istediğinizi uygun fiyatlara yaptırmak ve rahat bir görünüme kavuşmak isterseniz bizimle istediğiniz zaman iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Kaliteli Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Teknolojinin gelişmesi ile diş telinin kullanımı artmaya devam etmiştir. İnsanlar şeffaf diş teli taktırmak için kullanılan malzemelerin kalitesinden türüne kadar dikkat ediyorlar. Bu nedenden dolayı şeffaf diş teli fiyatları da değişiklik gösteriyor. Ayrıca estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler için sorunsuz ve fark edilemez şekilde kullanılan şeffaf diş teli sayesinde artık diş sağlığınızı en üst düzeyde koruyacaksınız. Sizde en kaliteli diş teli taktırmak istiyorsanız merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Alanında uzman hekimlerimizi ile sizlere en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Fiyat konusunda her türlü kolaylığı sağlayarak en hijyenik merkezimizde sizleri ağırlıyoruz. Bu fiyat konusunda bizi tercih ederek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Ortodonti Diş Teli Fiyatları

Dişlerindeki çapraşıklardan kurtulmak ve doğal bir diş görünümüne sahip olmak isteyenler, diş hekimlerine gelerek diş teli tedavisi uyguluyorlar. Özellikle hekimlere başvurmadan önce insanlar diş teli fiyatlar hakkında genel bir bilgi almak istiyorlar. Ortodonti diş teli fiyatları hakkında bilgi alındıktan sonra insanlar ağrısız ve kolay bir şekilde tedavilerini olarak en güzel gülüşlere sahip oluyorlar. Diş teli tedavisi gün geçtikçe yaygınlaştığından dolayı, insanlar en kaliteli hizmeti sunan kliniklere giderek tedavi oluyorlar. Özellikle günümüzde okul çağındaki çocuklarda sıkça görülen diş çarpıklığı yaygınlaştığından aileler en kaliteli hizmeti sunan kliniklerde çocuklarını tedavi ettiriyorlar. Sunmuş olduğumuz kaliteli tedavi yöntemleri ve uzman hekimlerimiz sayesinde sizlere diş teli konusunda çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Ortodonti Diş Teli Fiyatlar Kriterleri Nelere Göre Belirleniyor?

Diş sağlığına önem verenler ve çapraşık dişlerden kurtulmak isteyenler en ideal fiyatı sunan kliniklerden tedavi olmak için sürekli araştırmalar yapıyor. Ortodonti diş teli fiyatları hakkında genel bilgi alanlar en kaliteli hizmeti sunan merkezlerde tedavilerini başlatıyorlar. Diş teli fiyatları, diş tellerinin türlerine göre değiştiği için ayrı ayrı fiyatlara sahiptir. Diş teli türleri arasında;
 • Metal diş teli
 • Şeffaf diş teli
 • Seramik diş teli
 • Damon diş teli
 • Safir diş teli
 • Lingual diş teli
gibi diş teli türleri bulunuyor. Sizde diş teli türlerinden ihtiyacınız olanını bütçenize uygun olacak şekilde seçebilirsiniz.

Kaliteli Ortodonti Diş Teli Fiyatları

En kaliteli diş tedavisini en iyi kliniklerde olmak ve bu sayede estetik görünümlerini güzelleştirmek isteyenler kaliteli hizmet sunan ve uygun fiyatlara hizmet veren klinikleri tercih ediyorlar. Ortodonti diş teli fiyatları sayesinde artık sizde en kaliteli merkezler diş teli tedavisi uygulayabilirsiniz. Özellikle diş tedavi arasında en ekonomik ve ideal olanı braket tedavisi bulunduğundan bu tedaviyi tercih edebilirsiniz. Bu tedavi sürecini başlatmak ve fiyatlar hakkında bilgi almak isteyenler için kaliteli hizmetlerimiz ve kısa sürede olumlu sonuçlar veren hekimlerimizle birlikte sizlere hizmette bulunuyoruz. Sizde diş teli fiyatları hakkında detaylı bilgileri almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.

Diş Teli Mumu Kullanımı

Diş teli mumu, özellikle diş telleri takılan bireylerde uygulanmaktadır. Bu noktada diş teli mumu tedavi amaçlı takılan diş tellerinin tahrişini önleme amacıyla kullanılan ek destek unsuru olarak görülebilir. Esasında diş teli takılması ve takıldıktan sonraki süreç kolay olmamaktadır. Zira estetik açıdan çok daha güzel bir görünüm kazanmak ya da dişlerin dizimindeki yapısal problemin giderilmesi amacıyla tercih edilen diş telleri, günlük hayatın her aşamasına yansıyan sorunları ortaya çıkartmaktadır. Yaşanılan bu sorunların giderilmesi noktasında özellikle ortodontik tedavisi sırasında diş teli mumundan yararlanarak en azından tahriş şikayetinin önüne geçilmesi sağlanmaktadır.Diş teli mumu, diş tedavisi sırasında dişte oluşması muhtemel tahrişlerin giderilmesi ve tahriş şikayetinin azaltılması amacıyla kullanılmaktadır. Bu doğrultuda diş tellerinin özellikle dudak içlerine denk gelmesi yanakların iç bölümlerine denk gelmesi doğal olarak yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişlerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu sorunun giderilmesi noktasında diş teli mumu oldukça olumlu sonuçların oluşmasında etkili olmaktadır. Öncelikle diş teli mumu, diş tellerinin takıldığı ilk günlerin sorunsuz bir şekilde atlatılmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede diş teli kullanımı sırasında oluşabilecek güç durumlar önlenerek, diş teli takılan bireylerin yaşam konforu artırılmaktadır.

Diş Teli Mumu Nasıl Uygulanır?

Diş teli mumu uygulanırken dikkat etmek gerekmektedir. Bu noktada diş teli mumunun diş hekimin önerisi doğrultusunda kullanılması önem kazanmaktadır. Diş teli mumu öncelikle küçük parçalar halinde kullanılmalıdır. Kopartılan küçük parçalar yuvarlanarak yumuşak bir hale getirilmelidir. Bu aşamadan sonra yumuşak hale getirilmiş diş teli mumu tahriş oluşması muhtemel olan bölgelere temas eden bandın ya da braketin üzerine yapıştırılmalıdır. Yapıştırma işleminden sonra diş eti mumunun yapıştırılan yere oturtulup oturtulmadığı da kontrol edilmelidir.
Dr. Engin PERAY

Dr. Engin PERAY

Dişhekimi / Ortodonti Uzmanı

1997 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu.
Profile Git
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident