Şiddetli Diş Ağrısı için Ne Yapmalıyız?

Şiddetli Diş Ağrısı için Ne Yapmalıyız?

Şiddetli Diş Ağrısı için Ne Yapmalıyız?

İnsanın sıklıkla göz ardı ettiği bölgelerinden biri olan ağız sağlığı ve dişlerde zamanla ortaya çıkan çok şiddetli ağrılara karşı kişiler diş ağrısı için ne yapmalıyız şeklinde soru sorabiliyor. Bunun için öncelikle sorunun kökten çözülmesi adına kişinin diş doktoruna karşı bir güvensizliği ya da korkusu bulunuyorsa bunu atlatmış olması ve bir an önce tıbbi tedavi aşamasına geçmiş olması gerekmektedir. Bunlara ek olarak diş ağrıları ile karşılaşıldığında kişilerin evde çok basit teknikler sonucunda uygulayabileceği bazı işlemler de bulunmaktadır.

Uzun Süreli Diş Ağrısı için Ne Yapmalıyız?

Diş ağrıları yaşanabilecek en ıstıraplı ağrılar olarak bilinmesiyle birlikte aynı zamanda uzun süreli diş ağrısı için ne yapmalıyız sorularının cevaplarını merak ettirecek kadar da dayanılmaz olabilir. Bu tür durumlarda öncelikle pek çok kişinin yapmış olduğu alkol tüketimi ya da ağrı kesici ilaç alımı gibi şeylerden uzak durmak gerekmektedir. Örneğin, iltihap oluşmuş bölgelerde soğuk kompres yapılması çok faydalı bir çözümü de beraberinde getirir. Ağrı sırasında dişlerin ve ağzın temizlenmesi de ağrının kısa süreli olarak ertelenmesi adına etkili bir çözüm olacaktır.

Acı Çekmek İstemeyenler Olarak Diş Ağrısı için Ne Yapmalıyız?

Pek çok kişi çoğu zaman diş ağrılarının son haddesine geldiğinde diş ağrısı için ne yapmalıyız diye soruyorlar. Ancak bunun öncesinde ağız ve diş sağlığı için yapılabilecek olan bazı işlemler ve alınabilecek önlemler sayesinde diş ağrılarının ortaya çıkması önlenebilmektedir. Diş etinde meydana gelen hastalıklar, diş çürükleri, yirmilik dişlerde oluşan problemler, diş minesinde meydana gelen aşınmalar ağrıların esas kaynağı olabiliyor. Bunların dışında sinüzit ve benzeri ağız dışında gerçekleşmesine rağmen dolaylı olarak ağza etki eden rahatsızlıklar da diş ağrılarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.
Dr. Ani TUNÇ

Dr. Ani TUNÇ

Dişhekimi

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine 1998 yılında başlayarak 2004 yılında mezun oldu.
Profile Git
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident