Zirkonyum Kaplama ile Diş Estetiği Nasıl Sağlanır?

Zirkonyum Kaplama ile Diş Estetiği Nasıl Sağlanır?

Diş Estetiği Zirkonyum

Diş tedavileri, gelişen teknolojiler ile birlikte farklı seçenekler ile hastaların karşısına çıkmaktadır. Özellikle estetik diş tedavileri bu gelişmelerden en çok etkilenen alanlar arasında yer alır. Estetik diş tedavileri, ağız yapısında eksik olan ya da uyumsuz olan dişlerin eksiklerinin giderilmesi ve uyumlu hale getirilmesini ifade etmektedir. Estetik amaçlı olarak uygulanan diş tedavileri içerisinde kaplamalar, dolgular ve benzeri tedaviler bulunur. Diş kaplamaları için zirkonyum son yıllarda yoğun şekilde kullanılmaktadır. Diş estetiği zirkonyum kaplama seçenekleri sağladığı avantajlar sebebi ile öne çıkmaktadır.

Diş Estetiği Zirkonyum Tedavileri

Diş estetiği zirkonyum kaplamalar ile çene içerisinde eksik ya da kırık olan kısımların zirkonyum ile kaplanmasını ifade etmektedir. Zirkonyum doğallıkla birlikte sağlamlık sunması sebebi ile tercih edilen bir elementtir. Kelime anlamı olarak altın rengi olarak bilinse de beyaz ve tonlarında olan bir maddedir. Diş hekimliğinde kaplama malzemesi olarak kullanımı her geçen gün artmaktadır. Özellikle gelişen teknik sistemler sayesinde ağız yapısına en iyi uyum sağlayan malzemelerden birisi olarak görülmektedir. Seramik malzemeler ile desteklenerek en doğal ve uzun süreli kullanım sağlayacak kaplama malzemesi olarak değerlendirilmektedir. Hastaların tercihleri de dikkate alınarak diş kaplamalarında sorunsuz şekilde kullanılabilir.

Diş Estetiği Zirkonyum Tedavisi Avantajları

Diş estetiği zirkonyum kaplamalar, diğer kaplama malzemelerine göre daha fazla avantaj sağlamaktadır. Sağlamlığı, yoğun şekilde kullanılmasının en önemli sebebidir. Bunun yanı sıra ışık geçirgenliği ile birlikte diş kaplamalarında ideal sonuçlar vermektedir. Sıcak ve soğuk maddelere karşı hassasiyetleri azaltması zirkonyum kaplamaların avantajı olarak görülmektedir. Bu konuda sorun yaşayanlar için etkili bir tedavi malzemesidir. Alerjik reaksiyon oluşturmaması, doku dostu olması ve hata payını en aza indirmesi de diğer avantajları arasında gösterilebilir.
Dr. Ahmet KİĞILI

Dr. Ahmet KİĞILI

Dişhekimi / Prostodonti ve Estetik Diş Hekimliği

1986 yılında başladığı Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu.
Profile Git
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident