Porselen Diş Mi, Zirkonyum Diş Mi Tercih etmelisiniz?

Porselen Diş Mi, Zirkonyum Diş Mi Tercih etmelisiniz?

Porselen Diş Mi, Zirkonyum Diş Mi?

Porselen diş mi, zirkonyum diş mi, konusunda karar vermeden önce porselen diş kaplama ve zirkonyum diş kaplamanın avantajları ve dezavantajlarına bakmak gerekir. Ancak her ikisini de teme amacı dişlerin herhangi bir nedenlerden dolayı zarara uğraması ya da estetik görünüm sağlaması açısından yapıldığı için bunları hangisini uzun ömürlü olduğuna bakmak daha doğru olacaktır.   İster zirkonyum olsun, isterseniz de porselen diş kaplama olsun, burada dikkat edilecek teme husus kaplamın uzun ömürlü olmasıdır. Çünkü diş kaplamalarda kullanılan malzemelerin belirli bir süresi bulunmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Söz konusu diş kaplama olduğu zaman hastalar, porselen diş mi, zirkonyum diş mi sorusu en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Estetik görünüm sağlaması ve diş eti için faydalı olduğundan dolayı daha çok zirkonyum diş kaplamalar daha çok tercih edilmektedir.  Adını altı yapı malzemesinden alan zirkonyum kaplamalar,  bilgisayar desteği ile tasarlanır ve üretilir. Zirkonyum kaplamalarda,  kaplamanın uygulanacak dişlere uygun hazırlanması çok önemlidir.  Eğer dişlerde diş çürüklüğü varsa çürükler temizlenmeli, gerektiğinde kanal tedavisi yapılmalıdır. Bunu dışında diş hekiminiz dişlerinizde yapacağın ön hazırlıkta çok önemlidir. İyi bir zirkonyum diş kaplaması için kaplamayı yapacak hekimin kaplama sırasında kullanacağı malzemelerin kalitesi kadar gerek duyduğun cihazların da yeterli özelliklerde olması gerekmektedir. Bunun dışında hazırlanan zirkonyum diş kaplamanın dişlerinize ve diş etinize uygun olması, uzun süre sorun yaşamadan kullanmanız açısından çok önemlidir.  Zirkonyum diş kaplamada başarılı sonuçlar elde eden sağlık merkezimiz kaliteli malzemelerden ağız ve diş etinize uygun zirkonyum diş kaplamalarhazırlayarak dişlerinize kısa sürede uygulamaktadır. Zirkonyum diş kaplamasını her aşamasında birinci sınıf malzemeler kullanarak sorunsuz gerçekleştiren sağlı kurumumuzdan diş kaplama hizmeti alabilirsiniz.

 Porselen Diş Kaplama

 Porselen diş mi zirkonyum diş konusundakarar vermek için konuyu uzman hekime bırakmak gerekir.  Doktorunuz diş kaplama yaptıracağınız nedene ve diş ve diş etinizin duruma bağlı olarak uygun kaplamayı tavsiye edecektir, sizlere. Porselen diş kaplamalar, kullanıldıktan bir süre sonra yarattıkları olumsuz etkiler nedeni le pek fazla tercih edilmemektedir. Alt yapısı metal olduğundan dolayı pek kullanışlı olmamaktadır. Metal destekli bu kaplama diş eti ilebire bir uyum sağlamamakta ve beslenme sırasında diş etinde yiyecek kalıntıları bırakmaktadır.  Bu da diş etinde bir takım sorunlara yol açmaktadır. Fiyat bakımından ekonomik olsa da, zirkonyum kaplamalara göre kullanım ömrü daha kısadır ve dayanıksızdır.

Diş Estetiği Ne Kadar?

İnsanların dış görünüşünde en çok göze çarpan noktalardan birisi estetik bir görüntüye sahip olan ve temiz görülen dişler olmaktadır. Dişler ağız yapısı içerisinde çiğneme, yemek yeme, konuşma ve nefes alma gibi aktiviteler gerçekleştirirken destek oluşturan vücut parçalarıdır. Bu vücut parçaları belirli bir süre sonrasında hasar görebilir, kötü bir görünüme sahip olabilir, gülümsemeniz bozulabilir ve rahatsızlıklar oluşturabilir. Bu nedenle merkezimiz üzerinde verilen hizmetlerde birçok hastamız tarafından merak edilen konuların başında istenilen kaliteli sonucu sağlamak için diş estetiği ne kadar sorusu bulunmaktadır.

Diş Estetiği Ne Kadar Ve Nasıl Hesaplanmaktadır?

Merkezimizde hekimlerimize direkt olarak yöneltilen diş estetiği ne kadar sorusu için direkt ve net bir cevap verilmesi gerçekten zor olmaktadır. Çünkü diş estetiği sonucunun elde edilmesi için dişler üzerinde estetik diş hekimliği uzmanlarımız tarafından geniş kontrollerin yapılması ve tüm sorunların ortaya çıkarılması gerekir. Bu noktada gülümseme bozukluğu, ağız kokusu, dolgu ve çürük görüntüler, renk bozulması, büyük diş boyutları, çapraşıklık, düzensiz dişler ve diş etindeki sorunlar estetik görüntüyü bozan ayrıntılar olarak bu müdahalede net rakamların belirlenmesine etken oluşturmaktadır. Bu nedenle tam bir muayene sonrasında diş estetiğinin nasıl yapılacağı ve ücretlerin ne olacağı belirlenebilir.

Profesyonel Bir Tedavide Diş Estetiği Ne Kadar?

Kurumumuz bünyesinde diş estetiği tedavisi almak isteyen hastalarımız öncelikle doktor muayenesinden geçer ve tüm sorunlar belirlendikten sonra yapılması gereken işlemler ortaya çıkarılır. Bu sayede profesyonel bir tedavi alınması ile birlikte diş estetiği ne kadar sorusu cevaplanabilir. Ödenecek ücret için tüm hastalarımız avantajlı bir şekilde ödeme planlarıyla firmamızdan destek alabilirler. Bu sayede uygun fiyatlı ve kaliteli bir hizmet ile diş estetiğine sahip olabilirsiniz.
Dr. Ahmet KİĞILI

Dr. Ahmet KİĞILI

Dişhekimi / Prostodonti ve Estetik Diş Hekimliği

1986 yılında başladığı Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu.
Profile Git
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident