İmplant Diş Fiyatları, Bakımı ve Tedavisi Nedir?

İmplant Diş Fiyatları, Bakımı ve Tedavisi Nedir?

İmplant Diş Fiyatları, Bakımı ve Tedavisi

İmplant diş tedavisi nedeni ne olursa olsun dişlerini kaybeden kişilerin hayatlarına dişsiz devam etmemeleri için bulunan bir çözümdür. Dişsiz yaşadığınızı düşünebilir misiniz? Sizler düşünemeseniz bile bir gün dişlerinizi kaybedebilirsiniz belki de dişlik takan dişlerini çoktan kaybeden kişilerdensinizdir. Dişliklerin her seferinde ağızdan çıkması insanlara hem kendilerini rahat hissettirmez hem de güzel bir görüntü çizmez. Zira implant diş tedavisi ile dişleriniz kaybetmeden önceki dişlerinizin sağlıklı zamanlarındaki kadar sağlam olacaktır. Görüntü olarak ise doğallığından ödün vermeyecektir.

İmplant Diş Tedavisi

İmplant diş tedavisi dişlerini kaybetmiş olsa da yaptırmaya cesaret edemediği ancak yaptırdığında iyi ki dedirten tedavilerden biridir. Doğal görünümü rahat yemek yeme fırsatı ve bembeyazlığı ile implant diş tedavisi dişlerim beni bırakıyor diyenlerin yeni dişleri oluyor. Vida yardımı ile sonradan ağızdan çıkması düşmesi vb. durumlar olmaması amacı ile çene kemiğine sabitlenen implant dişler kemik dokusuna uyumlu olacak maddeleri içermektedir. Sonrasında memnuniyetin söz konusu olması amacı ile her tür olasılığın düşünülmesi bu tedavideki başarı oranını yüzde 98 e vardırmıştır. Tabi burada sadece tedavinin başarısı değil doktorların da alanlarında uzman olmaları önemli olmaktadır.

İmplant Diş Tedavisi Öncesinde Dikkat!

İmplant diş tedavisi öncesi araştırma yapmalısınız. Zira impant başarısı yüksek bir tedavi şekli olsa da bu tedavinin dahi taklitleri bulunmaktadır. O nedenle implant tedavisinde uygulanacak marka hakkında bilgi sahibi olmanız hastalar olarak sizlerin yapabileceği tek şeydir. Araştırma sonuçlarınızda sizlere uygulanacak implant markasının uzun zamandır uygulanmasına dikkat etmelisiniz.

İmplant Diş Bakımı

İmplant Sonrası Ağız Bakımı

İmplant diş bakımı, implant diş taşıyan hastalar için çok önemlidir.  Kendi gerçek dişlerimizin bakımını diş fırçalaması ile karşılayabiliyorken, implant dişe sahip olan hastalarda diş fırçalaması, diş ipi ve arayüz fırçası kullanılması çok önemlidir. Diş ipi sayesinde implant çevresinde kalan yemek artıklarını temizlemek implant ömrünü uzatacaktır. Aynı zamanda günümüzde yoğun olarak kullanılmaya başlayan tazyikli ağız duşlarını tavsiye etmekteyiz.Sadece İmplant diş bakımı olarak değil bunların dışında tüm dişlerimiz için geçerli, düzenli ağız ve diş sağlığı için doktorunuza 6 ayda bir rutin kontrole gitmeniz önemlidir. Ağız ve diş sağlığını yeterli derecede önem vermiyor, aynı zamanda sigara tüketiminiz fazla ise 4 ayda bir gitmenizi öneririz.

İmplant diş bakımı nasıl yapılır?

İmplant diş bakımı nasıl yapılacağını bu şekilde cevaplamış oluruz.  Özetlemek gerekirse; diş fırçalamasının devamında diş ipi ve diş arayüz fırçası, ek olarak düzenli olan tazyikli ağız duşudur.

İmplant Sistemleri – Diş Ekimi

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve doku dostu olan titanyum ve benzeri değerli maddelerden yapılan üstün teknoloji ürünü yapay diş kökleridir. Günümüzde doğal dişlere en iyi alternatif çözüm getiren tartışmasız sistemlerin ilkidir.Dişleri fonksiyon estetik ve anatomik olarak en ideal taklit edebilen implant sistemleri sıklıkla kullanılır hale gelmiştir. Gerek tek diş eksikliklerinde gerekse fazla diş kayıplarında implant sistemleri estetiğin sağlamlıkla birlikte kazanımında vazgeçilmez unsurlar olmuşlardır.Özellikle arka bölgedeki son dişlerin kayıplarında ortaya çıkan ve köprü gibi küçük, kullanımı kolay protezlerin yapılamayıp daha büyük damakları içine alan hareketli protezlerin kullanımına en iyi alternatif çözüm olmaları en büyük estetik avantajlarıdır.

Birçoğumuzun korkulu rüyası haline gelen damak protez kullanma zorunluluğudur.Takıp çıkartılabilen bu büyük hacimli protezlerle konuşuken ağızdan çıkabilir endişesini taşımak,gülümserken bağlantı metallerinin estetik olmayan görünümü,yemek davetlerinde karşılaşılabilecek olumsuz tecrübelerden sakınma zorunluluğu iletişimi ve özgüven duyusunu kaybetmeye neden olacaktır.21.yüzyılda dişhekimliği araştırmalarında büyük önem taşıyan implant sistemleri hareketli damak protezlerinden kurtuılma şansını bizlere tanıyor artık.Estetik başarının naturel görünümün kendisi olduğu gerçeği diş kökü gibi davranan implant sistemleri ile mümkün olmuştur.

İmplant Diş Ne Kadar Zamanda Yapılır?

Diş sağlığı ve diş estetiği konusunda tercih edilecek olan diş implantı için en fazla merak edilen konulardan biriside implant diş ne kadar zamanda yapılır sorusu olmaktadır. Bu soru insanların kulaktan duyma bazı sorunlar karşısında sordukları bir soru olmaktadır. Genel olarak bakıldığında bir cerrahi operasyon olan diş implantının tek bir diş için süresi yarım saat kadar olabilmektedir. Ancak bu durum çene kemiği ve diş sayısı ile alakalı olarak uzayabilmektedir. Yapılacak operasyon konusunda bir hazırlık süreci ve sonrasında da implantın alışma süresi bulunmaktadır.

İmplant Takıldıktan Sonra Beklenilen Süre Ne Kadardır?

Hastaların çene kemiklerine uygulanacak olan implant sonrasında implant diş ne kadar zamanda yapılır sorusu aslında diş protezlerinin ne süre sonra takılabileceği anlamına gelmektedir. Bu durum ise her kişide farklılık gösterebilmektedir. Diş etlerine ve çene kemiklerine uygulanacak olan bu implantların tam olarak vücut tarafından kabul edilmesi ve kapatılması süresi genel olarak bir ay ile ifade edilebilmektedir. Ancak bu süreye birçok dış etken de etki edebilmektedir. Özellikle sigara içen kişiler, şeker hastaları ve tansiyon hastalarında bu süreler değişebilmektedir. Bu durum konusunda genel olarak diş implantlarında yapılan gelişmeler ile bu sürenin daha aşağıya çekilmesi çalışmaları yapılabilmektedir.

Diş İmplantının Tamamlanma Süresi Ne Kadardır?

Diş estetiği konusunda kaybedilen dişlere uygulanan diş implantının başından sonuna kadar implant diş ne kadar zamanda yapılır gibi bir soru da çok fazla sorulabilmektedir. İlk yapılan muayene sonrasında dişlere implant takılması kararlaştırılır ise yapılacak operasyon ile dişlere cerrahi müdahale ile bu implantlar takılabilmektedir. Sonrasında bu implantların yaralarının ve diş etleri dolgularının kapanması beklenecektir. Sonrasında da diş protezleri bu implantlara takılacaktır. Bu sürede bir aydan fazla olabilmektedir.

Dr. Ahmet KİĞILI

Dr. Ahmet KİĞILI

Dişhekimi / Prostodonti ve Estetik Diş Hekimliği

1986 yılında başladığı Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu.
Profile Git
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident